ANA SAYFA
Ana Sayfa » GURBET » GERGERLİLER PİKNİK ŞÖLENİNDE BULUŞTU

GERGERLİLER PİKNİK ŞÖLENİNDE BULUŞTU

GERGERLİLER PİKNİK ŞÖLENİNDE BULUŞTU

6/20/2012 12:27:51 AMİstanbul'daki Gergerlilerin birlik ve dayanışma sembolü, Gerger ve Türkiyenin dört bir yanında Gergerlilerin umudu ve gururu Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (GERSOY-DER)'in geleneksel hale getirdiği ve on bine yakın Gergerlinin iştirak ettiği piknik şöleninin 7 ncisi 17 Haziran 2012 Pazar günü her zamanki yerinde Arnavutköy Tayakadında yapıldı.

İstanbul’daki Gergerlilerin birlik ve dayanışma sembolü, Gerger ve Türkiye’nin dört bir yanında Gergerlilerin umudu ve gururu Gergerliler Sosyal ardımlaşma ve Kültür Derneği (GERSOY-DER)’in geleneksel hale getirdiği ve on bine yakın Gergerli ‘nin iştirak ettiği piknik şöleninin 7.’si 17 Haziran 2012 Pazar günü her zamanki yerinde Arnavutköy Tayakadın’da yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde piknik alanına hareket eden yediden yetmişe binlerce Gergerli, Arnavutköy Tayakadın piknik alanını tıka basa doldurdu.
Adıyamanlı olan olmayan bir çok sanatçı Dengbejler Gülistan ve Haşim Topdemir, Mehmet Öndül ,Ramazan Garipses, Haydar Ulaş, Bedrettin Coşkun , Gergerli Saçar, Şehmus Kaya, ve daha bir çok yerel sanatçının türküleri ile coştuğu ve halaylarla durduğu piknik şöleni renga renk görüntüleri ile görülmeye değerdi.

Gelen binlerce misafirlere çiğköfteler ve yemekler ikram edildi. Adıyaman Milletvekillerinden Ahmet Aydın, Dr. Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan, bağımsız Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu Adıyamanlılar vakfı onursal Başkanı Yazar Nevzat Bayhan, Adıyamanlı sivil toplum kuruluşları Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri tam kadro katıldılar .

Geçen ay yapılan kongrenin ardından görevi devralan yeni yönetim ve yeni Başkanı Av. Ali Acar’ ın yaptığı konuşmada Gergerliierin göstermiş olduğu yoğun ilgiden duyduğu memnuyeti belirtti. katılımcılara teşekkürün ardından Acar,’’ Gergerlilerin birlik berberlik adına göstermiş en büyük kanıt hiç bir ilçe bu kadar hemehrisini biraraya getirememiştir bu bir rekordur” dedi ardından Yeni yönetim tarafından derneğin kuruluşundan bugüne kadar görev alan dernek başkanlarına Sabri Sami Yılmaz, Haci Kabak, Mustafa Özdemir, M.Saim Doğan ve Ahmet Mancak’a Milletvekilleri tarafından birer plaket verildi. eski başkanların ve ekibinin yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti bizim ekibinde bu bayrağı en güzel şekilde devralıp devam ettireceklerini söyledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Kategorisinden Haberler
KahtaGurbet © 2001-2013 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.