1 Subat  2015
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADIYMANLILAR PİKNİKTE BULUŞTU
03-Temmuz-2012, 19:29

ADIYMANLILAR PİKNİKTE BULUŞTU

Merkezi İstanbul'da olan Adıyamanlılar Vakfı'nın tertip ettiği bu yıl 16'ncısı düzenlenen geleneksel pikniğe binlerce vatandaşımız katıldı.

Sultangazi Kent Ormanı’nın Sarıtepe Anfi Tiyatro bölümünde bir araya gelen vatandaşlar Adıyamanlı sanatçıların türküleriyle gönüllerince eğlenerek birbirleriyle özlem ve hasret giderdi.

 

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Av. Abdurrahman Dursun’un başkanlığında kurulup Vakfın Yönetim Kurulu ile bazı Komisyon Başkanları’ndan teşekkül olan Sosyal Etkinlikler Komisyonu’nun tertip ettiği pikniğe Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sabri Orman, İBB Fen İşleri Daire Başkanı Abdurrahman Uçak, AK Parti Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Adıyaman eski Milletvekili Mahmut Göksu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dârülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ebubekir Fırat, Kâhta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Ticaret Odası Başkanı Mustafa Uslu, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, İnlice Belediye Başkanı Ebubekir Ümirhan, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Kâhta Belediyesi eski  Başkanı Abdurrahman Toprak, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili ve İGTOD Başkanı Mustafa Karlı, Mega Center Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kılıç, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Komisyon Başkanları ile pek çok bürokrat, siyasi parti temsilcileri, çeşitli vakıf ve dernek başkanları, işadamları, sanatçılar, dengbejler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Sunuculuğunu Ahmet Hakan Karagül ve Haydar Ulaş’ın üstlendiği pikniğin açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, bu yıl gerçekleştirilen 16. Geleneksel Piknik Günü’ne binlerce vatandaşımızın katılmış olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ve Vakıf olarak tek gayelerinin insanlara hizmet etmek olduğunu ifade etti. Ayrıca İstanbul’daki Adıyamanlıların bürokratik ve siyasi alanda kendilerini temsil edebilecek bir milletvekilinin olmamasının çok büyük bir dezavantaj olduğunu belirten Özkartal, “Nüfus itibarıyla İstanbul’da önemli derecede bir potansiyelimiz var. Ancak ne yazık ki gerek bürokraside ve gerekse siyasette çok fazla söz sahibi olamamanın sıkıntısını yaşadık. Yeterince söz sahibi olmak için en az bir veya iki milletvekilimizin İstanbul’da olması gerekiyor. Bu ve buna benzer sıkıntılarımızın giderilmesi için de Adıyamanlı sivil toplum kuruluşlarının daha iyi organize olması lâzım. Bugüne kadar kısıtlı imkânlarına rağmen birçok hizmetin öncülüğünü yapan Adıyamanlı hemşerilerimizin gelecekte çok daha güzel hizmetlere imza atacaklarına gönülden inanıyorum. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayarak pikniğimize teşrifte bulunan bütün katılımcılara minnet borçluyuz. Ayrıca pikniğin yerini bize tahsis ederek her türlü konuda bizlere yardımcı olan Sultangazi Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, AK Parti Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dârülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, Kâhta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan ve Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya da birer selamlama konuşması yaparak dernekçiliğin en güzelini Adıyamanlıların yaptığını belirttiler. Ayrıca piknik ve futbol turnuvası vesileleriyle her yıl farklı etkinlikler çerçevesinde binlerce vatandaşı bir araya getiren Adıyamanlılar Vakfı’na çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Futbol Turnuvası’na katılan 28 takımın dernek başkanlarına plâketleri verildi

            Protokoldeki konuşmaların ardından Adıyamanlılar Vakfı’nın bu yıl tertip etmiş olduğu Geleneksel Futbol Turnuvası’na katılan 28 dernek başkanlarına turnuvaya katılımlarından ve katkılarından dolayı birer teşekkür plâketi verildi. Dernek başkanlarına plâketlerini Vakıf Başkanı Ömer Özkartal ve diğer yöneticiler takdim ettiler.

 

Sanatçıların türküleriyle eğlendiler

Adıyamanlı Türk Halk müziği sanatçılarından Haydar Ulaş, Ramazan Garipses, Kâhtalı İbrahim, Kâhtalı Mustafa, Ramazan Koç, İbrahim Harikases, Yaman, Azer Aktaş, İbrahim Ocak, Kâhtalı Mustafa, Mustafa Korkmaz, Kadir Gör, Cemil Fırat, Kadir Bahçe, Kerem ve Kâhtalı Bilal gibi birçok sanatçının türküleriyle coşan Adıyamanlılar uzun süre halay çekerek oynadılar.

 

Çelikhanlı dengbejler coşturdu

Çelikhan Belediyesi’nin katkılarıyla Adıyamanlılar Vakfı’nın pikniğine katılan Çelikhan’ın sevilen dengbejlerinden baba Haşim Tokdemir ile kızı Gülistan Tokdemir sahneye çıktıkları anda âdeta izdiham yaşandı. Özellikle Adıyaman yöresine ait kostümüyle dikkatleri üzerinde toplayan ve gittiği her yerde vatandaşların sevgi seliyle karşılaşan Gülistan Tokdemir, söylediği Kürtçe ve Türkçe türkülerle seyircilerden büyük alkış topladı. Kendilerine gösterilen yakın ilgi, sevgi ve muhabbetten dolayı bütün izleyicilere teşekkür eden Gülistan Tokdemir, bu aşamaya gelmelerinde Adıyamanlılar Vakfı’nın ve İstanbul’daki Adıyamanlı işadamlarının büyük katkıları olduğunu belirterek böylesi anlamlı bir günde Adıyamanlı hemşerilerimizle kendilerini buluşturmasına vesile olan Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora’ya ve bütün Vakıf yöneticilerine teşekkür etti.

 

             Katılımcılara Adana kebabı ikram edildi

Adıyamanlılar Vakfı, bu yıl ilk kez pikniğe katılan başta protokol üyeleri olmak üzere tüm vatandaşlara Adana kebabı ikramında bulunurken aynı zamanda Vakfın düğün salonu işletmecisi olan Hasan Demir ise yaklaşık 1.000 kişiye kendi imkânlarıyla pilav dağıtarak pikniğe katkı sağladı. 

 

Gençlik Komisyonu’nun takdire şâyân çalışması  

            Pikniğin düzenlenmesindeki en etkin rolü her zaman olduğu gibi yine Vakfın Gençlik Komisyonu üstlendi. Komisyon Başkanı Ömer Baydur ve beraberindeki komisyon üyeleri tarafından pikniğin güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra protokol yerinin hazırlanması, çadırların kurulması, araç trafiğinin sağlanması, piknik alanına afişlerin asılması, yemek ve içme suyu dağıtımının yapılması gibi önemli çalışmalara imza attılar. Piknikteki çay dağıtım sorumluğunu ise gene her zaman olduğu gibi Tırkidin Derneği’nin ünlü çaycılarından Ahmet Baydur ve bazı gençlerimiz üstlendi.

 

        Başkan Turanlı Özkartal’a el dokuması bir kilim hediye edildi

            Kâhta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile birlikte Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal’a görevi süresince yaptığı çalışmalarından dolayı el dokuması bir kilim hediye etti. Özkartal ise Başkan Turanlı ya nezaketten dolayı  teşekkür etti.

 

            Ayrıca GAP Gazeteciler Birliği Başkan Yardımcısı Gökhan Bayram ve “www.kahtagurbet.net” isimli web sayfasının Genel Yayın Yönetmeni Murat Öcal ile birlikte yine bu web sayfasında okuyucular tarafından ‘Yılın En Başarılı Belediyesi’ seçilen Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya’ya da birer teşekkür plâketi verildi.

                       

Haber: Abdulkerim SONKAYA - İSTANBUL

Paylaş

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yorumlar Son 4 Yorum Kahta Gurbet - Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış.

Diğer Haberler

 • ÜNİVERSİTELİ GENÇ KİEV'DE KAHTA'YI TANITIYOR
 • ÖMER ÖZKARTAL, SİYASETE GERİ DÖNÜYOR
 • ADIYAMANLILAR VAKFI YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
 • İSTANBUL'DA HARFANE - SIRA GECELERİNE YOĞUN İLGİ
 • TOPRAK, PİKNİĞİ SİYASET MEYDANINA ÇEVİRDİ
 • KARADOĞAN YİNE MAĞDUR EDİLDİ
 • Al Yüreğimi De Götür Kahtalım
 • ADIYAMANLILARDAN ÇİĞKÖFTE FESTİVALİ
 • HDP İSTANBUL'DA 4 ADIYAMANLI ADAY GÖSTERDİ!
 • ERDAL AYNA ADIYAMANLILAR VAKFI MÜDÜRÜ OLDU
 • ADIYAMANLILAR VAKFI BURS MÜLAKATI BAŞLADI
 • SULTANGAZİ'DE ADIYAMANLILARIN ADAYI RAMAZAN BOLUK
 • AHMET SÜT: SUÇLU ADIYAMANLILAR VAKFI'DIR
 • ADIYAMANLILARIN GECE FİYASKOSU
 • ADIYAMANLILAR SURİYE VE MISIR İÇİN BULUŞUYOR
 • Sincik Gönüllüleri Derneğinin İftar Yemeği Büyük İlgi Gördü
 • Başbakan Yardımcısı Arınç, Adıyamanlılar Dergisi ne Hayran Kaldı
 • Adıyamanlılar Vakfı Mezunlarını Buluşturuyor
 • Başkan Göksu; İyi İnsan Olmak İlk Hedefiniz Olmalı
 • ABDULLAH ERDEM KAHTALILARLA PİKNİK ŞÖLENİNDE BULUŞTU
 • Binlerce Adıyamanlı Yine Piknikte Buluşuyor…
 • Adıyamanlılar Vakfından Adıyamanspora 10 Bin TL Prim Sözü
 • GERSOY-DER'DEN BOĞATEKİN'E TEPKİ
 • Adıyamanlılar Vakfı Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Kahvaltıda Buluştu
 • Özkartal, Adıyaman Kapalı Kutudan Kurtuluyor
 • ADIYAMANLILAR DERNEGİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
 • ADIYAMANLI BAŞKANA YAKIŞMADI
 • Adıyamanlılar Vakfı’ndan İş Adamlarına Destek Sözü
 • İSTANBUL'DAKİ ADIYAMANLI BASIN HARİKASES'TE BULUŞTU
 • KOÇTEPE (HOPAK) DERNEĞİ KONGRE YAPTI

 • Kiew MAUP Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Mehmet Şahin, Kiew Büyük Elçisi Yönet Can TEZEL´e Ne

  Adıyamanlılar Vakfı eski Genel Başkanı Ömer Özkartal, 2015'de yapılacak Genel Seçimlerinde AK Parti'de

  Adiyamanlilar Vakfi nin yeni Başkani Ramazan Aksoy oldu

  İbrahim Harikases başkanlığında kurulan Sanatçılar ve Medya Derneği'nin oluşturduğu Harfane grubu her haft

  Kahtalılar Federasyonunun Sultangazi Kent Ormanında düzenlemiş olduğu piknikte konuşan Kahta Belediye Başkanı

  Kahta Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman KARADOĞAN son görev yeri olan Eskişehir Sarıcakaya ilçe Milli

  Kara gözlü siyah saçlı inci dişli, Kâhtalı esmer çocuğum… Göz pınarlarımın kaynağı, Ezik yüreğimin baş konu

  Esenler Adıyamanlılar Derneği Esenler Belediyesi ile birlikte Dörtyol Meydanı'nda Bir ilke imza atarak Çi

  HDP İstanbul'da Büyükşehirle birlikte 4 ilçede Adıyamanlıyı Belediye Başkanlığına aday gösterdi.

  Uzun zamandır basın camiasının değişik mevkilerinde görev yapan ve son olarak da yaklaşık iki yıl ASU TV&#

  Merkezi İstanbul'da bulunan Adıyamanlılar Vakfı ile vakfın Adıyaman Şubesi 2013 -2014 eğitim ve öğretim yı

  Ramazan Boluk İstanbul Sultangazi İlçesinde düzenlediği bir basın toplası ile Ak Parti'den aday adaylığını

  Adıyamanlılar vakfının ve Çifthisar köyü derneğinin Haliç'te birlikte organize ettiği Mısır ve Suriye'

  Adıyamanlılar vakfı ve Çifthisar köyünün birlikte organize ettiği mısır ve suriyede yaşanan katliamları pret

  İstanbul’daki Adıyamanlılar, Suriye ve Mısırda yaşanan insanlık katliamına karşı tepki göstermek içi

  Merkezi İstanbul'da bulunan Sincik Gönüllüleri Derneği geleneksel hale getirdiği iftar yemeği etkinliğine

  Cağaloğlu daki Yeni Dünya Vakfı’na ait yeni hizmet binasının açılışında Adıyamanlılar Vakfı dergisin

  17 yıldır İstanbul daki Adıyamanlı öğrenim gören gençlere burs imkanı sağlayan Adıyamanlılar Vakfı, Çiğköfte e

  Adıyamanlılar Vakfı nın sezon sonu burs törenine konuşmacı olarak katılan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik G

  Chp Kahta ilçe başkanı Abdullah Erdem İstanbul'da gerçekleştirilen Kahtalılar piknik şöleninde hemşerileri

  Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfı işbirliğince bu yıl 23 Haziran Pazar günü Sultangazi Ken

  Yarın (Pazar) günü saat 14.00 de Silivri spor ile deplasmanda karşılaşacak olan Adıyamanspor futbol takımı maç

  GERSOY-DER derneği Burs töreninde gazeteci Hacı Boğatekin ile Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı aras

  Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin sayısını 10’dan 45 e çıkararak İstanbul da vakıf hizmetlerini daha ka

  Adıyamanlılar Vakfı Şubat ayı burs toplantısında önemli bir konuya vurgu yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Öme

  Sultanahmet'te bulunan Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 17.olağan kongresi 27 Ocak Pazar gün

  Kısa adı GADER olan İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Adıyamanlılar Derneği Ocak ayı burslarını dağıttı.

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’ni ziyaret eden merkezi İstanbul’da bulun

  Adıyaman'ın İstanbul'daki basın ve medya temsilcileri Harikases Ocakbaşı'nda bir araya geldi.

  Adıyaman İli Kahta İlçesi Koçtepe (Hopak) Köyü Derneği Bağcılar Yüzyıl Mahallesi Barbaros Caddesinde bulunan d

  SİTE ANKET

  Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz

  REKLAM

  KAHTA FM 96,7

  HAVA DURUMU

  İSTANBUL

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  KAHTA KÖYLERİ